Tylko w tym wpisie dowiesz się jak profesjonalnie zamontować fotowoltaikę we Wrocławiu - Portal Fotowoltaika

fotowoltaika wrocław

Przecież on nie korzystał z sieci

Marcin był dumny ze swojego domu. Nie tylko dlatego, że był nowoczesny i wygodny, ale także dlatego, że był samowystarczalny energetycznie. Na dachu miał zainstalowane panele fotowoltaiczne, które przetwarzały promienie słoneczne

Tylko w tym wpisie dowiesz się jak profesjonalnie zamontować fotowoltaikę we Wrocławiu - Portal Fotowoltaika fotowoltaika wrocław
na prąd elektryczny. Prąd ten zasilał wszystkie urządzenia w domu, a nadwyżkę magazynował w akumulatorach lub sprzedawał do sieci.

Marcin nie musiał się martwić o rachunki za prąd czy awarie sieci. Jego dom był ekologiczny i oszczędny. Marcin cieszył się też z tego, że mógł korzystać z dotacji i ulg podatkowych za inwestycję w odnawialne źródła energii.

Jednak nie wszystko było tak piękne, jak się wydawało. Pewnego dnia Marcin otrzymał list od firmy energetycznej. W liście poinformowano go, że od nowego roku będzie musiał zapłacić opłatę za korzystanie z sieci dystrybucyjnej. Firma argumentowała, że panele fotowoltaiczne obciążają sieć i powodują niestabilność napięcia. Dlatego właściciele takich paneli muszą pokryć część kosztów utrzymania i modernizacji sieci.

Marcin był oburzony. To było niesprawiedliwe i absurdalne. Przecież on nie korzystał z sieci tylko wtedy, gdy chciał sprzedać nadwyżkę prądu lub gdy brakowało mu własnej energii. A to zdarzało się rzadko i tylko w okresach małej ilości słońca. Poza tym on już zapłacił za przyłączenie do sieci i instalację licznika dwukierunkowego.

Marcin postanowił nie poddawać się bez walki. Znalazł w internecie grupę ludzi, którzy mieli podobny problem i razem zorganizowali protest przed siedzibą firmy energetycznej. Domagali się zniesienia opłaty za fotowoltaikę i uznania jej za korzystną dla środowiska i gospodarki.

Protest wywołał duże zainteresowanie mediów i opinii publicznej. Wiele osób poparło Marcinia i jego kolegów po fachu. Nawet politycy zajęli stanowisko w tej sprawie i zapowiedzieli zmiany w prawie energetycznym.

Marcin miał nadzieję, że uda mu się obronić swoje prawo do wolności energetycznej i cieszyć się dalej swoim domem na słoneczną energię.


Fotowoltaika (PV) to przemiana światła na

Fotowoltaika (PV) to przemiana światła na energię elektryczną przy użyciu materiałów półprzewodnikowych, które wykazują efekt fotowoltaiczny. Jest to zjawisko badane w fizyce, fotochemii i elektrochemii. Efekt fotowoltaiczny jest komercyjnie wykorzystywany do wytwarzania energii elektrycznej i jako fotodetektory 1.

Materiały i urządzenia PV przemieniają światło słoneczne na energię elektryczną. Pojedyncze urządzenie PV nazywane jest ogniwem. Indywidualne ogniwo PV zwykle jest małe i wytwarza około 1 lub 2 watów mocy 2. Urządzenia te, znane jako ogniwa słoneczne, są następnie łączone w celu utworzenia większych jednostek wytwarzających energię zwanych modułami lub panelami